Vyhlídka Javorná


Popis místa

Pokud vyrazíte na vrchol Javorné, můžete se těšit na lavičku, vrcholovou knihu či na nedalekou Bastlovu štolu. Pokud ale vyrazíte za výhledy, určitě se zastavte na pasece, která je severozápadním směrem od vrcholu Javorné nad stejnojmennou obcí.

Kde se nachází

Samotný nejvyšší bod paseky, kde je výhled nejlepší, je vzdálen zhruba 1 km od obce Javorná a 1,3 km od vrcholu. Na vyhlídku nebo vrchol nevede žádná značená turistická stezka. Pokud se rozhodnete toto místo navštívit, nejlepší cesta vede z obce Javorná. Zde je nejlepší odbočit z asfaltové cesty vedoucí na Keply doprava směrem k vodárně, kde se vydáte za nejvyšším stoupáním. Podrobnější popis přístupu naleznete na stránkách věnovaných vrcholu Javorná.

Výhled

Výhled je zejména na západ až severozápad, kde je v popředí hora Jedlová a dále hory Pancíř, Habr, Plošina a dokonce kus pohoří Český les. Další rozhled je na druhé straně směrem na sever až severovýchod, kde v popředí vidíme obec Kunkovice, dále například město Klatovy a při výborné viditelnosti dokonce i například Radyni nebo Brdy.

Panorama výhledu
Copyright © 2012 - 2015, Výhledy.net