Boubín 1362 m


Popis vrcholu

Boubín je mohutná šumavská hora, která je se svými 1362 metry pátou nejvyšší na české straně Šumavy. Na vrcholu se nachází dřevěná rozhledna se zřejmě nejlepším výhledem na celé Šumavě. Ta umožňuje vynikající rozhled na stovky kilometrů vzdálené cíle. Na jihovýchodním úbočí se nachází národní přírodní rezervace Boubínský prales.

Kde se nachází

Boubín se nachází 3 km východně od Kubovy Hutě, 5,5 km severovýchodně od Horní Vltavice a 8 km severně od Lenory. Vrcholem prochází modrá stezka z Kubovy Hutě směrem k Boubínskému pralesu, dále červená z Veselky na Bobík a Volary a žlutá od Včelné. Vrchol je dostupný především pro pěší. Na samotný vrchol nevedou žádné cyklostezky a cesty vhodné pro jízdní kolo, lze ale bez problému dojet k rozcestníku „Boubínská cesta – sever“ a poslední úsek zhruba 800 metrů dojít pěšky.

Internetová vrcholová kniha Boubín

Pro zapsání je nutné zaslat fotografii z vaší návštěvy vrcholu nebo jinak dokázat vaši návštěvu. Pokračujte na "zapsat se".

OTEVŘÍT VRCHOLOVOU KNIHU
ZAPSAT SEVýhled

Výhled je prakticky všemi směry a ničím nestíněn. Vidět můžete celou Šumavu od Kleti po Velký Javor, jadernou elektrárnu Temelín nebo Alpy.

Panorama výhledu
Rozhledna

Dřevěná rozhledna se nachází na vrcholu od roku 2004. Na vyhlídkovou plošinu, která je 21 m nad zemí, vede 109 schodů.

Rozhledna je bez jakéhokoliv vstupného volně přístupná po celý rok.

Copyright © 2012 - 2015, Výhledy.net