Svatobor 845 m


Popis vrcholu

Svatobor se svojí nadmořskou výškou 845 m patří k nižším vrcholům, zato však výhled není o nic chudší. Vrch se nachází v Šumavském podhůří, kde výrazně převyšuje své okolí a nabízí tak nerušené výhledy nejen na Šumavu. Na vrcholu stojí kamenná rozhledna s turistickou chatou. Poblíž nalezneme také retranslační televizní věž.

Kde se nachází

Svatobor je jednou z dominant Sušice, od níž je samotný vrchol vzdálen cca 2 km západním směrem. Od Petrovic je vzdálen 4 km severovýchodním směrem. Vrcholem prochází červená turistická stezka vedoucí ze Sušice směrem na Odolenov a Svojšice. Dále vrcholem prochází žlutá spojovací stezka, která vede z Červených Dvorců do Hrádku. Jižním úbočím vrchu prochází modrá turistická stezka. Na vrchol se rovněž dostanete i na kole, a to nejlépe asfaltovou silnicí vedoucí na vrchol z Odolenova.

Internetová vrcholová kniha Svatobor

Pro zapsání je nutné zaslat fotografii z vaší návštěvy vrcholu nebo jinak dokázat vaši návštěvu. Pokračujte na "zapsat se".

OTEVŘÍT VRCHOLOVOU KNIHU
ZAPSAT SEVýhled

Výhled není ničím stíněn. Rozhledna nabízí kruhový výhled, který mimo jiné umožňuje pozorovat velkou část především české strany Šumavy.

Panorama výhledu
Rozhledna

Kamenná rozhledna se na vrcholu nachází již od roku 1935. Její výška je 31,6 m a na její vyhlídkovou plošinu vede 182 schodů.

Vstupné:

Dospělí: 25 Kč

Děti: 10 Kč
Otevírací doba:

Červen: Úterý 10:00 – 16:00, středa - neděle 10:00 – 18:00

Červenec a srpen: Pondělí - sobota 10:00 – 20:00, neděle 10:00 – 17:00

Copyright © 2012 - 2015, Výhledy.net